8 נקודות חשובות בעת בחירת סטודיו לבניית אתרים

כיצד תבחרו את הסטודיו המתאים לבניית אתרים לפרויקט שלכם?

בעידן הדיגיטלי יותר ויותר עסקים מעוניינים להקים אתר אינטרנט, העולם הזה מלא מידע, ובשוק היצע החברות לבניית אתרים הוא עצום ויש מגוון פלטפורמות, חלקן בחינם, חלקן בתשלום חודשי וזה יכול להיות מבלבל לרוב בעלי העסקים שאין ידע, זמן או רצון להתחיל בכלל להבין מי נגד מי ומעדיפים לפנות לחברות לבניית אתרים – ובצדק.

לפנות אל סטודיו לבניית אתרים זו הבחירה הטובה ביותר לטעמי, ולכן במאמר הבא אני מציין עבורכם את הגורמים החשובים שיש לקחת בחשבון לפני קבלת החלטה סופית בבחירת סטודיו לבניית אתרים. אם תעבדו לפי הרשימה הבאה, בטוח שתמצאו את הסטודיו המושלם לבניית אתרים עבור הצרכים שלכם.

תקציב

אחד הדברים זה התקציב שלכם הוא הדבר הראשון שתרצו לקחת בחשבון בבחירת סטודיו לבניית אתרים. 

בעלי עסקים עושים טעות והם מסתכלים על בניית אתר כהוצאה. בניית אתר זו השקעה כספית אשר חייבת להחזיר את עצמה ומעבר, עוד נדון על כך בהמשך.

הסוג הבסיסי ביותר של אתר מתחיל בסביבות 1500 ש״ח, בעוד שאתרים מתקדמים או מותאמים יותר (אתרים דינמאים) יכולים לעלות למעלה מ- 30,000 ש״ח. תמיד כששואלים אותי כמה עולה לבנות אתר אני אומר בין 1000 ש״ח למיליון ש״ח.

יש להתחשב בתקציב על איזה סוג של חוויה אתם רוצים להעניק לגולשים וכמה זמן אתם רוצים או יכולים להשקיע באתר שלכם. בניית אתר יכולה להסתכם ב 10,000 ש״ח אך ניהול, קידום ותחזוקה שנתית יכולים להוסיף לתקציב עוד כמה אלפים טובים שיש לקחת בחשבון תחילה.

יכולות הפיתוח 

פיתוח אתרים הוא מונח רחב הכולל מיומנויות רבות ושונות. יש המון פלטפורמות בשוק, קוד פתוח כמו WordPress , מערכות סגורות כמו wix ו- shopify ועוד ועד.

מה שחשוב, זה לחפש סוכנות לבניית אתרים עם מפתחי אתרים שיש להם ניסיון ב-HTML, CSS ו-Javascript. שפות אלה מעצימות את העיצוב של רוב האתרים. מיומנויות נוספות בעלות ערך הן בתחומי אבטחת אתרים ואופטימיזציה למנועי חיפוש (SEO).

שירות לקוחות 

שירות לקוחות הוא שיקול חשוב בבחירת סטודיו לבניית אתרים. אתם רוצים לעבוד עם מישהו שיקשיב ויהיה קשוב ונגיש. מה עדיף לחייג למוקד שירות לקוחות או לשלוח וואטסאפ ישירות למנהל תיק לקוחות שידאג לכם?

אחריות 

רוב סוכנויות לבניית אתרים מציעות פרק זמן של אחריות כלשהי, אחד הדברים שמומלץ להבין טרם בחירת סטודיו לבניית אתרים הוא הערבויות ותחומי האחריות שהם מציעים. אם הם לא מציעים שום אחריות, אולי כדאי לחפש במקום אחר. 

אודות החברה ומי אנשי הצוות.

בחרו חברה בעלת הניסיון הדרוש לכם בתחום. ישנן חברות רבות שיכולות לעשות פיתוח אתרים וכולן יציעו תכונות שעשויות להתאים לצרכים שלכם או לא. חשוב לקחת בחשבון את הניסיון שלה בתחום, המלצות וכו'. אתם רוצים לדעת מה אתם הולכים לקבל, וכמה זמן ייקח עד שהפרויקט יסתיים. תבקשו לעשות היכרות עם אנשי הצוות של הסטודיו על מנת להבין עם מי אתם הולכים לעבוד.

תיק העבודות

חשוב להסתכל על תיק העבודות של הסטודיו, זה אמור להראות את הניסיון של הסטודיו הפוטנציאלי ולתת לכם מושג. אם זה הדבר הכי חשוב? תלוי את מי אתם שואלים

להרגיש לקוח גדול גם שאתה קטן

זה לא סוד שבשוק קיימות די הרבה חברות לבניית אתרים, ישנן הרבה חברות מאוד גדולות ואחת הבעיות כשלקוחות קטנים מגיעים לחברות גדולות הם נבלעים בין מגוון הלקוחות העצום ולפעמים אינם זוכים לתשומת הלב שהם מצפים לה, חשוב לזכור שזה לא נעשה בזדון, אך הדבר יוצר תסכול והתוצרים יוצאים לא תמיד כפי שהם רצו. חברות קטנות יעניקו לכם יחס אישי יותר וירצו להבין אתכם בצורה טובה יותר.

אפיון ובניית תוכנית אסטרטגיה עסקית

דבר מאוד חשוב שהוא חייב להיות חלק מפרויקט פיתוח האתר, הוא בניית תוכנית אסטרטגית לנכס שלכם, אמנם זה נשמע מיותר אבל ללא תוכנית אסטרטגית האתר שלכם יכול להיכשל, לא כי הוא לא טוב אלא תוכנית תיתן לכם מפה ומידע רב יותר כיצד לפעול בניהול הנכס, כמו שלכל עסק יש תוכנית עם יעדים ומטרות, גם לנכס הדיגיטלי שלכם חייב להיות אחת כזאת.

 

אהבתם? שתפו עם חברים!

השאירו פרטים ונחזור אליכם!

דילוג לתוכן